2017’de yatlarımızın doluluk oranları yüzde 90’ı geçti!

2017’de yatlarımızın doluluk oranları yüzde 90’ı geçti!

2017’de yatlarımızın doluluk oranları yüzde 90’ı geçti!.

Barbaros Güneş: 2017’de yatlarımızın doluluk oranları yüzde 90’ı geçti!

Barbaros Yatçılık olarak Türk, Yunan ve Malta bayraklı yatlar ile Türk ve Yunan karasularında turlar yaptıkları söyleyen Barbaros Yachting Yönetim Kurulu Başkanı Barbaros Güneş, “Yeni projemiz olan Lüks yatımız Virtuoso ile 2017’de Yunanistan da turlar yapmaya başlıyoruz. 2017 sezonu doluluk oranlarımız ise beklentilerimizden daha iyi bir noktada” dedi.

Halı hazırda 22 hafta, 3 yat ile planlanmış Mykonos-Santorini turları olduğu söyleyen Barbaros Yachting Yönetim Kurulu Başkanı Barbaros Güneş, “2017 için planlamış olduğumuz tüm turlarımızın ön satışları yaptık. Şu ana kadar yapılan satışlar ve rezervasyonlar bize 2017’in çok iyi geçeceğini göstermektedir. Bodrum ve Marmaris başlangıçlı Türk sahilleri ve Yunan Adalarını kapsayan turlarımız Mayıs’dan başlayarak Ekim aylarına kadar sürüyor” bilgisini verdi.

KABİN CHARTER SİSTEMİNİ DÜNYAYA TANITIYORUZ

Yılda VIP düzeyinde 43 ülkeden ortama 12 bin turisti düzenlediği charter turizmi ile Ege ve Akdeniz’in cennet koylarını gezdiren Güneş sektördeki hızlı ilerleyişini şöyle anlattı: ” Şu anda yaz aylarında yaklaşık 90 personel ile çalışıyoruz. Türkiye’de iç turizmin yanı sıra Kanada’dan Azerbaycan’a Çin’den Brezilya’ya kadar müşterimiz var. Özel olarak kiraladığımız yatların dışında perakende olarak kiraladığımız kabinli turlarımız da var. Katıldığımız uluslararası yat ve turizm fuarları ile hem Bodrum yatlarını hem de dünyada ilk ve tek olarak bizim uyguladığımız kabin charter sistemini dünyaya tanıtıyoruz” dedi.

Barbaros Yatçılık, Mavi Yolculuk ve Yat Turizmi sektörüne ve de genel olarak da bölgeye çok katkı ve fayda sağladığına işaret eden Güneş, Barbaros Yatçılık, Mavi Yolculuk ve Yat Turizmi sektörüne ilişkin de şunları söyledi:

“2001 yılında kurulan firmamız 2017 sezonunda sektörde 17. yılını tamamlayacaktır. Barbaros Yatçılık olarak, münferit müşterilere direkt satış yapabilmemizin dışında Türkiye, Avrupa ve dünyanın çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren birçok büyük tur operatörünün Mavi Yolculuk operasyonlarını da başarı ile yürütmektedir. Barbaros Yatçılık Şirketi, Yat İşletmeciliği Yeterlilik Sertifikası’nın yanı sıra elinde bulundurduğu Kira Lisansı sayesinde yabancı bayraklı yatları da işletme yetkisine sahiptir.”

BARBAROS GÜNEŞ KİMDİR?

1989 Yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’ndan mezun olan Barbaros Güneş, ertesi yıl Bodrum’a gelerek çeşitli otelerde personel olarak çalışıp, yöneticilik yaptı. Aynı zamanda rehber ve kaptan olan Güneş, daha sonraki yıllarda otele gelen turistleri tekneyle cennet koylarda gezdirmeye başladı. Böylelikle yat turlarıyla tanışan evli, iki çocuk babası Güneş, 1994 yılında çalıştığı otelden ayrılıp, 17 metrelik ’Lady Stefanie’ adlı ahşap tekneyi kiralayıp, kendi bulduğu turistleri günübirlik turlara götürmeye başladı. 4 yıl sonra bir tekne satın alan Güneş, bu işi daha profesyonel hale dönüştürmek için Barbaros Turizm Yatçılık İthalat A.Ş.’yi kurdu. 2000 yılında kurduğu şirketi büyüten Güneş, şimdi 62’si kiralık 8’i ise kendisine ait toplam 70 yat ile hizmet veriyor. 15 ile 55 metre arasında süper lüks yatlarla turistler için Bodrum’dan gökova, Fethiye ve Antalya’ya ve başta Mikonos ve Santorini olmak üzere Yunan adaları ile İtalya ve Hırvatistan’a kadar mavi yolculuk düzenleyen Güneş, bu alanda adını duyurup, 5 milyon euroluk bir şirketin sahibi oldu.


Kaynak : https://www.turizmgunlugu.com/2017/06/03/barbaros-gunes-2017de-yatlarimizin-doluluk-oranlari-yuzde-90i-gecti/

Yacht Holidays Specialist
>