Antakya Gurme Turu

Antakya Gurme Turu.

ANTAKYA GURME TURU

1.GÜN Cuma 20 Ekim 2017 BODRUM –ADANA-ANTAKYA
20.10.2017 23.55 HAREKET, 01:10 VARIŞ
Adana Havalimanı’ndan Antakya’nın Karaksı Köyüne hareket. Yöresel kahvaltılıklardan oluşan kahvaltının ardından otele yerleşme ve dinlenme sonrasında Antakya’daki Dünyanın en büyük mozaik müzesini geziyoruz.

Dünyanın ilk mağara kilisesi olarak bilinen St.Pier Kilise ziyareti ve tarihi Uzun Çarşıyı geziyoruz. , Pöç Kasabı’nın görülmesinden sonra Tepsi ve Kağıt kabaplarını tadacağız. Uzun çarşıyı gezmeye devam ederken Peynircileri geçilince baharatçılar çarşısına giriyor ve buradan Antakya’ya özgü birçok baharatı alma şansı buluyoruz.

Sonraki durağımız Kuyumcular çarşısı. Burada Antakya’ya özgü altın ve gümüş çeşitlerini bulabilirsiniz. Daha sonra Ayakkabıcılar çarşısını görerek Çınar Altına gidiyoruz. Sırada meşhur kömürde Antakya Künefesi . Sonrasında kahvelerimizi içiyor ve tekrar yürüyüşümüze devam ediyoruz. Uzun çarşının içerisinden Antakya’ya özgü el işi ve ahşap ürünlerini görüyoruz. Son olarak el yapımı ipek şalların bulunduğu satış mağazasına uğruyoruz. Ardından Katolik kilisesi, Havra ve Anadolunun ilk camisi olan Habibi Neccar Camisini ziyaret ederek otelimize gidiyoruz. Serbest zaman Akşam yemeği için Şiraz Restoran’a gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

2.GÜN 22.10.2017 Pazar
Kahvaltı sonrasında Samandağı’na doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Musa ağacının bulunduğu Hıdırbey Köyüne gidiyoruz. Köy meydanında bulunan kahvede çaylarımızı i içiyor, tandırda katıklı ekmeğin tadına bakıyoruz. Daha sonra köylülerin elleriyle yaptıkları nar ekşisi , zeytinyağı , biber salçası ve mini zeytinlerden tadıyoruz. Sonrasında Yoğunoluk Köyü’ne gidiyoruz. Burada bulunan üst katına cami yapılan kilise,
Selçuklu yapımı :eşme ve Rahibe Okulunu geziyoruz. Daha sonra Türkiye’nin tek ermeni köyü ve Antakya da ilk organik tarımın yapıldığı yer olan Vakıflı köyüne geçiyoruz. Köy meydanında bulunan kiliseyi ziyaret ederek kilisenin bahçesinde bulunan satış yerinden çeşitli meyve ve çiçeklerden yapılmış Likörlerin tadına bakıp satın alma imkanı buluyoruz. Sonrasında Dor Mabedi’nden Çevlik plajını fotoğraflamak için kısa bir mola veriyoruz. Sizlere ikram edilen el yapımı şarap veya meyve suları tadılıyor. Öğle yemeğinde ise deniz ürünleri ve Çevlik mezelerinin tadına bakıyoruz. Titus tünelini yürüyerek geziyoruz. Bu gezi yaklaşık 2 saat sürmektedir. Otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği için restauranta gidiyoruz. Müzikli akşam yemeğimizin ardından Konaklama otelimizde

3.GÜN 23.10.2017 ŞENKÖY-ADANA-BODRUM
Sabah uyanıp İlk olarak Antakya Kalesine çıkıyor ve buradan Antakya’yı fotoğraflıyoruz. Daha sonra Harbiye şelaleleri gezdikten sonra Şenköy’e gidiyoruz. Antakya’nın en eski köylerinden biri olan Şenköy ‘de Köyün taş evlerle kaplı sokaklarını fotoğraflıyoruz. Meydanında bulunan kahvede bardak ta sunulan taze yoğurdumuzu içip Adana’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Kazancılar çarşısında Adana mutfağından sizin için seçtiğimiz özel menü ile gurme turumuz son buluyor. Sonrasında PC 3620 sefer sayılı uçak ile 22:10 da Adana / Bodrum yolculuğu yapıyoruz. Bodrum Hava Limanında siz değerli misafirlerimiz bir başka turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Bu programımızda İstanbul’dan ve Ankara’dan misafirlerimiz de olacak. Uçuş saatlerini acentemizden sorunuz.


DAHİL OLAN HİZMETLER
2 Gece Otelde Konaklama
3 Kahvaltı
2 Akşam yemeği
3 Öğle yemeği
Müze Giriş ücretleri
Rehberlik
Ulaşım
Seyehat sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Kişisel harcamalar ve alkollü içeceklerÖnerdiğimiz Guletler

Önerdiğimiz Guletler.

Yacht Holidays in Greece, Turkey & Adria
>