Gümüşlük Müzik Festivali

Gümüşlük Müzik Festivali

Gümüşlük Müzik Festivali.

GMF.jpg (960×720)


 


İlk olarak, 2004 yılında Bodrum’un tarihi değerleriyle öne çıkan şirin balıkçı kasabası Gümüşlük’ te düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, bu sene 17.kez izleyicisi ile buluştu.


400 yıllık bir tarihe sahip Ortodoks şapeli Eklisia’ da gerçekleştirilen konserleri her yıl 10 – 15 bin civarında konuk izleme olanağı buldu. 10. yılda artan talepleri karşılamak ve daha çok izleyiciyle buluşmak amacıyla Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Dünya’ nın yedi harikasından biri olan Mausolleion Anıt Mezarı’ nın yapımında kullanılan taşların çıkarıldığı, yine Gümüşlük beldesi sınırları içersinde yer alan ve bin kişinin aynı anda izleyici olarak katılımına imkân sağlayan, “Antik Taş Ocağı” nda gerçekleştirildi.  Bu sene, önceki senelerden tek farkı sosyal mesafe kuralları gereğince seyirci sayısı kabulündeki azalma oldu.

Müzik gökle toprak arasında bir ahenktir demiş ünlü düşünür Konfüçyüs. Gümüşlük Klasik Müzik Festivali de tam olarak bu ahengin yakalandığı bir etkinlik. Barbaros Yatçılık olarak bu ahenk de bir parça olabilmek adına festival sponsorları arasındaki yerimizi aldık. Muhteşem performans ve etkinliklere sahne olan festival 17. Eylül itibari ile sona ermiş bulunmaktadır.

Festivalin sponsorlarından olarak, tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkürler sunarız.


Seneye görüşmek üzere….

http://www.gumuslukfestival.org/

Yacht Holidays Specialist
>