En Doğu Karadeniz Yaylaları Turu

En Doğu Karadeniz Yaylaları Turu.

Maçahel- Çoruh Vadisi - Karagöl Milli Parkı - Sahara-Meşeli Yaylası-Sarzep Yaylası-Maden Köyü

1.Gün : Atatürk Havalimanı TK 0390 , sabah saat: 06:25 te Türk Hava Yolları ile İstanbul/Hopa uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. (Hopa uçuşları için iki ülke arasındaki özel anlaşma gereği Batum Hava Limanı kullanılmakta olup dış hatlardan bilet işlemleri yapılmaktadır. Pasaporta gerek yoktur. TC kimliğinizi ibraz etmeniz yeterlidir.

Batum’a varışımızın ardından Sarp Sınır Kapısından geçerek aracımızla buluşma sonrasında Kemal Paşa, Hopa Borçka yolunu takip ederek Karagölü geziyoruz. Karagölden Maçahel’e hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin yenilmesinden sonra Maral Şelalesine yürüyüş yapıyoruz. Akşam Yemeği ve geceleme Maçahel’deki yayla evlerinde olacak.

2.Gün : Yöresel kahvaltının ardından Türkiye – Gürcistan sınırında kalan 6, Gürcistan sınırda kalan 12 köyü ile toplam 18 köylük bir vadi olan Maçahel Vadisini geziyoruz, Camili köyündeki oymaları ve süslemeleri ile de meşhur camiyi göreceğiz. Tema Vakfında ki arıcılık çalışmalarını görüyoruz . Maçahel’den Hatila Vadisindoğru yola çıkıyoruz. Yol bizleri Çoruh nehrinin adeta denize dönüştüğü yere, dünyanın 4.büyük baraj projesi olan Deriner Barajı kıyılarına götürecek. Hatila Vadisinin gezilmesinden sonra Tigrat çayı üzerinden Şavşat’a geliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün Kahvaltı sonrası Fakir Baykur’un kitabına adını veren Efkar Tepesine çıkıyoruz. Sonrasında otantik ev mimarisiyle fotoğraflarda karşımıza çıkan Maden Köyü’nü gezeceğiz. Maden Köyünden Meşeli yaylasına hareket edeceğiz. Veliköy-Cirizdüzü, Tibet Kilisesi, Kayadibi ve Cisvet gezildikten sonra Öğlen yemeğimizi açık alanda piknik şeklinde alacağız. Akşam yemeği ve konaklama için Karagöl Milli Parktaki otelimize gidiyoruz.

4.Gün: Kahvaltı sonrasında Suloban Yaylalarına doğru yola çıkıyoruz. Balık Gölünde öğle yemeğimizi aldıktan sonra 3214 mt. yükseklikteki “Kençinyan” Zirvesini fotoğraf çekmek için kısa bir yürüyüş yapacağız. Otele dönüş ve akşam yemeği-geceleme Karagöl’deki otelimizde.

5.Gün Kahvaltı sonrasında Yavuz Köy Seyir terasında yapacağımız fotoğraf çekiminden sonra Sahara gecidi- Ardahan Çıldır Gölü (veya Kenarbel Gölü) gezimizin ardından Kars Hava Limanına Hareket ediyoruz. THY ile 16:00 da İstanbula hareket edeceğiz. Sabiha Göçen Hava Limanında bir başkaBarbatos Yatchting gezisinde karşılaşabilmek ümidiyle sizlerle vedalaşacağız.


DAHİL OLAN HİZMETLER
İstanbul – Hopa / Kars veya Hopa – Istanbul Türk Hava Havayolları ile ekonomi sınıf uçak biletleri.
4 gece 5 gün Gece yayla evleri ve yerel konaklama tesislerinde yarım pansiyon konaklama
4 sabah Kahvaltısı – 4 Akşam yemeği (Yöresel tesislerde)
D belgeli turizm sertifikalı Araçlarla ulaşım
Milli Park girişleri
Tüm çevre gezileri
Seyahat Sigortası


DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğle yemekleri ve Yemeklerde alınan içecekler
Beklenmiyen durumlarda oluşabilecek ekstra harcamalar

Kişi Başı : 1600 TL

Hava ve yol koşullarına göre rehberiniz parkurda değişiklik yapma hakkına sahiptir.Önerdiğimiz Guletler

Önerdiğimiz Guletler.

Yacht Holidays in Greece, Turkey & Adria
>