Rumelİ'de İlkbahar Turu

Rumelİ'de İlkbahar Turu.

ARNAUTLUK - MAKEDONYA – KOSOVA
VİZE YOK


15.05.2017 – İSTANBUL-ÜSKÜP

07.30 da Sabiha Gökçen Hava Limanında Pegasus kontuarındaki işlemlerin ardından saat 09.35 te Üsküp yolculuğumuzu yapıyoruz. Yerel saat ile 10:15 Üsküp gezimiz başlıyor; Önce eski çarşıyı görüyoruz. Kapan Han, Sulu Han, Zincirli Hanları gördükten sonra geleneksel öğle yemeğimizi yiyoruz. Vardar Nehri üzerine kurulu Taş Köprüden Yeni Üsküb’e geçiyoruz. Üsküp Turumuz Tarihi Tren İstasyonunda bitiyor.
Sonrasında Prizren’e hareket ediyoruz Nehir kıyısındaki otele yerleşmemizin ardından Osmanlı Dönemine ait 37 adet eserden biri olan süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camisini görüyoruz. Son dönemlerde restore edilen Osmanlı mezarlığı ve Gazi Mehmet Paşa Hamamı’nı BİSTRİCA, AKÇASU’daki TAŞKÖPRܒyü, Beli Drim Irmağı, Şadırvan-Eski Türk çarşısı ve saat kulesi gördükten sonra akşam yemeği ve geceleme için otele dönüyoruz.

16.05.2017 PRİZREN –TETOVA-STOBY-MANASTIR-STRUGA

Sabah kahvaltısından sonra TETOVA (KALKANDELEN) şehrini ziyaret ediyoruz. Benzeri olmayan iç süslemeleriyle eşsiz güzellikteki ALACA CAMİ ziyaretinden sonra Köpüklü Nehrin kıyısında çay ikramı ve yöresel börek ikramının ardından Rotamızı STOBY Antik Şehir’e çeviriyoruz. Bağların ve sunumların ardından Rotamızı Manastır Şehrine çeviriyoruz. Manastır’a varış. Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi, Atatürk Müzesi, Atatürk’ün büyük aşkı Eleni’nin evi, güneş saati, 16. yüzyıldan kalma Saat kulesi, Bedesten, İsak Paşa Camii ve Hamidiye Caddesi görülecek yerler arasında. Sonraki Rotamız Struga Şairler Şehri. Otele varış ve akşam yemeği.

17.05.2017

Sabah kahvaltısının ardından, Unesco Dünya Mirası listesindeki Ohrid Gölü-Tarihi Çarşısı, Osmanlı evleri, Bizans döneminin en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan St.Sofia kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro göreceğimiz yerler arasındadır. Ohri Gölünde Yapacağımız Tekne turumuzdan sonra selülozdan doğal kağıt yapımını uygulamalı olarak görüyoruz. “Ohrid İncisi”nin yapıldığı küçük dükkanları görüp gün bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ohri Kıyısındaki otelimizde.

18.05.2017

Kahvaltının ardından Tiran'a hareket ediyoruz, Elbasan dan geçerek Tiran’
a varıyoruz. Panoramik Şehir turumuzda: Opera Binası, Hacı Ethem Camii, Saat kulesi, İskender Bey Heykeli, Kültür Merkezi, Milli Müze ve General Tito'nun Mozolesi gördükten sonra Arnavut Böreği yiyoruz. Rehberinizin vereceği serbest zamandan sonra hava Limanına hareket. 17:00 uçağı ile İstanbul a dönüyoruz. 19:55 te İstanbul'a varışımızın ardından bir başka turumuzda görüşmek üzere veda ediyoruz.


ÜCRET 2000 TL
SNG oda 2400 TL
02-12 yaş çocuk 1250 TL (aile yanında 3.kişi olarak kalındığında)
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Gidiş / Dönüş UÇAK BİLETİ
3 GECE 4 GÜN Merkezi OTELLERDE KONAKLAMA
4 GÜN SÜRESİNCE YAPILAN ŞEHİR TURLARI, ÜLKE GİRİŞLERİNDEKİ GİRİŞ ÜCRETLERİ,
OHRİ TEKNE TURU
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
ŞARAP İKRAMI
ÜSKÜP'te , STOBY de ve TİRAN da öğle yemekleriÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

15 tL ÇIKIŞ HARCI, 15 € TUTARINDAKİ MÜZE GİRİŞLERİ (YAKLAŞIK GENEL TOPLAM) OHRİ Gölündeki öğle yemeği, Rehber/Kaptan için toplanacak bahşişÖnerdiğimiz Guletler

Önerdiğimiz Guletler.

Yacht Holidays in Greece, Turkey & Adria
>