Haftalık Yat Turlarına Talep Artar

Haftalık Yat Turlarına Talep Artar

Haftalık Yat Turlarına Talep Artar.

Barbaros Güneş: “Haftalık Yat Turlarına Talep Artar”

Barbaros Güneş: “Haftalık Yat Turlarına Talep Artar”


GM TALKS, dün Ege turizminin önemli destinasyonlarından biri olan Bodrum ile canlı yayınlarına devam etti. Dünkü Bodrum serisi canlı yayınımızın üçüncü ve son konuğu ise Barbaros Yatçılık’ın Kurucusu Barbaros Güneş’ti.  Güneş ile Covid-19 pandemi sürecinde ve sonrasında yatçılık sektöründe yaşananları değerlendirme fırsatı bulduk. İşte Ege’nin en gözde tatil yerlerinden biri olan Bodrum ve yatçılık sektöründe yaşananlar…GM Talks olarak  farklı turizm dallarındaki aktörlerle konuşmaya ve onların gözünden Covid-19 sürecini değerlendirmeye devam ediyoruz. Ege Bölgesi’nde ve özellikle Bodrum’un önemli bir değeri de mavi yolculuklar. Bu konuda bölgede uzun yıllardır faaliyet gösteren  ve önemli söz sahibi  olan Barbaros Yatçılık’ın Kurucusu Barbaros Güneş ile yatçılık sektörü ve Covid-19 sürecini değerlendirdik.


Gelecekten Umutluyuz


Barbaros Güneş; ” Şu an ki kriz ortamında tüm turizm paydaşları gibi biz de zor durumdayız. Ancak moralimiz düşük olsa da sektörümüz açısında gelecekten umutluyuz.” sözleriyle konuşmasına başladı.


Biz Avantajlıyız


Barbaros Güneş;” Covid-19 sonrasında yatçılık sektörü olarak avantajlı konumda olduğumuzu düşünüyorum. Barbaros Yatçılık olarak,  Türk, Malta ve Yunan Bayraklı yatları ile Türkiye ve Yunanistan’da turlar yapmaktayız. Haftalık turlarımızda bir sıkıntı olmayacaktır. Biz bu turları ailelere veriyoruz. Bu açıdan dışarıdan sıfır temas, dezenfektasyon kurallarına uygunluk ve açık hava koşulları ile ilgili tüm kriterleri yerine getirebileceğiz ve özel turlarımızı bu koşullara gerçekleştirebileceğiz. Hatta pandemi sürecinden sonra bu yöndeki taleplerin artacağını da tahmin ediyoruz. Günlük turlarımızda ” şeklinde konuştu.


Günlük Turlara Kısıtlama Gelebilir


Günlük turlar hakkında ise; ” Haftalık turların yanı sıra günlük turlarda düzenlemekteyiz. covid-19 öncesinde günlük, 250- 300 kapasiteli turları gerçekleştirmekteydik. Sanıyorum, sosyal mesafeyi korumak anlamında bu turlarda kişi kısıtlamasına gidilecektir.” dedi.


Yat Sezonu Kasım’a Kadar Uzayacak


Güneş; “İptaller ve sezon hakkında ise;” Tabi ki biz de iptaller aldık. Ancak tarih değişikliği de yapan müşterilerimiz oldu.Yurt dışından Ağustos ve Eylül aylarına yönelik talepler olduğunu görmekteyiz. Yat sezonu bu yıl Haziran ayında başlayacaktır. Sezonun ise Ekim ve Kasım ayı sonuna kadar uzamasını öngörüyoruz.” dedi.


Yacht Holidays Specialist
>