Lüks Kabin

Kotor - Kotor – Klimalı Yatlar.

Teknelerinize saat 17’den itibaren yerleşebilirsiniz. Kısa bir yolculuktan sonra akşam yemeği ve geceleme için Perast’a geçilir. Kotor Körfezi Karadağ'ın güneybatısında ve Hırvatistan'ın güneyinde, Adriyatik Denizi kıyısında fiyort benzeri kıvrımlı girinti oluşturur. Perast, Risan ve Kotor’un bir araya geldiği yerde bulunur.
Kahvaltıdan sonra Perast’tan ayrılarak Herceg Novi’ye doğru yola çıkılır. Öğle yemeği teknede servis edilir ve yüzme molaları verilir. Teknenizle Herceg Novi’ye yaklaşırken muhteşem bir manzara sizi karşılar. Yüzyıllardır süren tohum ithalatı, egzotik bitki, ağaç ve meyve ekimi geleneği sayesinde Herceg Novi botanik bir bahçe gibidir. Terasların üzerine inşa edilen ‘Şehir Bahçesi’ açık denize ve iki yarımadaya (Lustiva ve Prevllaka) karşı muhteşem bir manzara sunar. Herceg Novi aynı zamanda ‘yazarlar şehri’ olarak bilinir. Herceg Novi’nin ilham kaynağı olduğu yazarlar listesi oldukça uzundur. Bu ilham muhtemeldir ki mavi-yeşil denizin dalgalarından gelir.
Kahvaltıdan sonra Herceg Novi’den Cavtat’a doğru yola çıkılır. Öğle yemeği teknede servis edilir ve yüzme molaları verilir. Cavtat, Hırvatistan’ın en güneyindedir. Cavtat’ın güzelliği eşsiz Akdeniz ikliminden, temiz denizinden ve eskiyle yeninin muhteşem bir karışımı olan mimarisinden gelir. Cavtat’ta Rektörün Sarayı’nı, San Nikola Barok Klisesi’ni, Fransisken Manastırı’nı, mozolesini, arkeolojik kazı alanlarını, Šipun mağarasını ziyaret edebilirsiniz. Cavtat’ta ayrıca denizden birkaç metre uzaklıkta çam ağaçlarıyla kaplı 7 kmlik patikada yürüyüşe çıkabilirsiniz. Cavtat, Hırvatistan kıyılarının en güzel kasabalarından biridir.
Kahvaltıdan sonra Cavtat’tan ayrılıp Sipan’a doğru yola çıkılır. Öğle yemeği teknede servis edilir ve yüzme molaları verilir. Sipan Adası Elafiti adalarının en büyüğüdür. Adanın etrafı zeytin, incir ağaçları, bağlarla renklenmiş yemyeşil bir vadiyle çevrilidir. Sipan şarabı ve sakin doğasıyla meşhurdur. Sudurad adanın liman kısmına yakın bölgesidir, Sudurad’da Dubrovnikli Stijepovic-Skocibuha ailesinin 16. yy’dan kalma kalesini ziyaret edebilirsiniz. Adada ziyaret edebileceğiniz diğer yerler 1577’den kalma Kutsal Ruh Klisesi ve içerisinde 15. yy’dan kalma tabloları görebileceğiniz klisedir. Sudurad’da akşam yemekleri basittir. İskelenin yakınlarında bulunan tavernalarda kahve, kek, dondurma ve basit yemekler bulabilirsiniz.
Kahvaltıdan sonra Sipan’dan Dubrovnik’e doğru yola çıkılır. Öğle yemeği teknede servis edilir ve yüzme molaları verilir. Şehre yapacağınız bir turla yüzyıllardır turistleri ve tacirleri ağırlayan dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Dubrovnik’i keşfedebilirsiniz. Araçların girmediği tarihi merkezi yürüyerek gezebilir barok kliselere ve ortaçağdan kalma surlarına hayran olabilirsiniz. Geceleme Dubrovnik’te yapılır.
Kahvaltıdan sonra Dubrovnik’ten Tivat’a doğru yola çıkılır. Öğle yemeği teknede servis edilir ve yüzme molaları verilir. Tivat Kotor Körfezi’nin orta kısmında yer alır. Tivat, Koyu körfezi oluşturan dört koyun en büyüğüdür. Şehir merkezini keşfetmenin yanı sıra Adriyatik’teki ilk lüks marina olan Karadağ Limanı’nı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Karadağ Limanı’nda birçok restoran ve ünlü markayı bir arada bulabilirsiniz. Tivat’ta hem geleneksel mutfağı hem de İtalyan mutfağından Japon mutfağına tüm dünya lezzetlerini bir arada bulabilirsiniz.
Kahvaltıdan sonra Tivat’tan ayrılarak Kotor’a doğru seyre başlanır. Öğle yemeği teknede servis edilir ve yüzme molaları verilir. Eski bir Akdeniz limanı olan Kotor Venedik mimarisinin hatırası surlarla çevrilidir. Kotor Körfezi’nde yer alan bu şehir Adriyatik’in en girintili çıkıntılı bölgelerinden biridir. 4 yüzyıl süren Venedik himayesinde bulunan Kotor’a Venedik mimarisi damgasını vurmuştur ve Kotor 1979 yılından beri Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır.
Kahvaltıdan sonra 09.00’da teknenizden ayrılabilirsiniz.


Tur Detayları :
Tekne Tipi :
Klimalı Geleneksel Ahşap Gulet (M/S)
Tur Süresi :
7 Gece – 8 Gün
Depar Günleri :
Her Cumartesi
Tekneye Biniş :
Kotor Limanı
Biniş Saati :
17:00
Tekneden İniş :
Kotor Limanı
İniş Saati
Kahvaltı sonrası sabah 09.00
Opsiyonel Kara Turları :
-
Depar günleri :
Her Cumartesi :
Cumartesi
Map of Route :


Fiyat Detayları .Haftalık Kabin Kiralama Dönemleri
Dönem Tarih Kişi Başı Fiyat

FİYATA DAHİL OLANLAR
Çift kişilik banyolu kabinde konaklama
Yarım pansiyon konaklama (kahvaltı ve öğle yemeği)
1 akşam yemeği
Mürettebat servisi
Yat sigortası
Liman masrafları ve turist vergisi
Diesel ve benzin giderleri ( navigasyon günde 4 saattir)
Nevresim takımları, banyo ve plaj havluları
Internet bağlantısı
KDV

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
Içecekler (Yat barından satın alınır.)
Milli Park girişi
Kara turları
Bahşiş ve kişisel harcamalar
Fiyata dahil olanlar kısmında bulunmayan tüm ekstra harcamalar

TEK KİŞİ FARKI
Tek kişi farkı %60’tır.

İNDİRİM
Oniki yaş altı çocuklar için 50% indirim uygulanır.

Rezervasyon Talebi

.
Lüks Kabin

Kotor - Kotor – Klimalı Yatlar

Kotor - Kotor  – Klimalı Yatlar
+90 252 316 3919
info@barbarosyachting.com

Önerdiğimiz Guletler

Önerdiğimiz Guletler.


Yacht Holidays in Greece, Turkey & Adria
>