Özel Yat Kiralama / Destinasyon / Hırvatistan

Özel Yat Kiralama / Destinasyon / Hırvatistan.

HIRVATİSTANSplit
Split
Split; Dalmaçya’nın sayısız tatil köyüne olan yol ve deniz bağlantıları ile Dalmaçya kıyılarının sadece kültürel merkezi olan bir şehir değil; aynı zamanda seyyahlar ve turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen bir tatil noktasıdır. Arkeolojik çeşitlilik, tarihi - kültürel anıtlar barındıran ve 1700 yıllık bir geleneği olan bir şehirdir. Kültürel abideleri arasında en çok bilinenlerin başında gelen, Unesco Dünya Mirası listesinde de yer alan Diocletianus Sarayı, modern bir Akdeniz şehrinin sıcaklığını yansıtır ve bu özellikleriyle ayrı bir yere sahiptir.


DUBROVNIK
DUBROVNIK
Dünyaca ünlü kültürel mirası ve güzelliğiyle ( Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan ) , eşsiz politik ve kültürel şehir Dubrovnik ( Dubrovnik Cumhuriyeti, 1272’den kalan Anıt ) Akdeniz’in en tanınmış ve cazibe merkezi olan şehirlerinden birisidir. Sıradışı doğal güzellikleri, son derece iyi korunmuş tarihi ve kültürel mirası ile Dubrovnik konuklarına yüksek kalitede fırsatlar da sunmaktadır.


ŠIBENIK
ŠIBENIK
Sibenik; Krka Nehri’nin Adriyatik Deniz’e döküldüğü, Dalmaçya merkezinde bulunan tarihi bir Hırvat şehridir. Sibenik, politika , eğitim , ulaşım ve endüstri ve Sbneik –Knin bölgesinin turizm merkezi olup aynı zamanda tarihi Dalmaçya bölgesinin üçüncü büyük şehridir. Deniz kıyısında yer alan en eski Hırvat kasabasıdır.


ZADAR
ZADAR
Zadar, Hırvatistan'ın en eski sürekli yerleşim bölgesidir. Adriyatik Denizi'nde, Ravni Kotari bölgesinin kuzeybatı kesiminde yer almaktadır. Zadar, Zadar ilçesi ve daha geniş kuzey Dalmaçyalı bölgenin merkesi olarak görev yapıyor. Ülkenin beşinci büyük şehri tam anlamıyla, 2011 yılında 75.082 nüfusu ile 25 km2 bir alanı kapsıyor.
Günümüzde Zadar bölgesi, Taş Devri'nden kalma insan hayatının en eski izlerini taşırken, çok sayıda yerleşim yeri Neolitik Çağ'a kadar dayanır. İliryalılar’dan önce bölgede antik Akdeniz toplumu olan erken dönem Hint - Avrupa kültürü yaşanmıştı. Zadar, kökeni M.Ö. 4. Yüzyıla uzanan, Lader olarak bilinen İlirya kabilesinin bir yerleşimi olarak kurmuştur.TROGIR
TROGIR
Trogir kelimenin tam anlamıyla bir kent-müzedir. Kültürel ve tarihi anıtları, sanatı, orijinal mimari ve güzel sokak severlerin; Roma bahçelerinden modern iç mekanlara kadar çeşitli ve karmaşık mirası öğrenmek için Trogir'e bir fırsat vermesi gerekir. Benzersiz tarihi çekim merkezi, Radovan’ın portalı, ziyaretçiler ve gezginlerde yüzyıllardır heyecan uyandıran sanat koleksiyonları, Kairos rölyefini karakterize eden hediyelik eşya olarak kullanılan turistik bir güzelliğe sahiptir.


ZAKAN
ZAKAN
George Bernard Shaw ; "Yaratılışın son gününde Tanrı eserlerini taçlandırmak istedi ve böylece Kornati Adalarını gözyaşları, yıldızlar ve nefeslerden yarattı" diye yazar. Kornati Takımadalarının bir parçası olan Zakan Adası, gemicilerin rahatlayabileceği "vahşi" liman ve demirleme noktasıdır. Balıkçılık ticaretiyle ilgili en eski belge 10. yüzyılın sonlarından kalmış olup, Hırvatistan'daki balıkçılık ticaretinin bu sahillerde başladığını göstermektedir. Adada kalıcı yerleşim birimleri bulunmamakla birlikte, bazı balıkçılar ve Murter'li çiftçilerin adada ikamet ettikleri geçici evleri mevcuttur. Verimli ovalar ve yamaçlar, Akdeniz bitki örtüsü ile zengin olup, 300'den fazla flora türüne ve aynı oranda zengin faunaya sahiptir. Denizaltı dünyasında 250'den fazla bitki ve 300 ‘den fazla hayvan türü vardır.


TELASCICA
TELASCICA
Son derece değerli bitki ve hayvan yaşamı, jeolojik ve jeomorfolojik-mantıksal olgular, deniz tabanının değerli kolonileri ve ilginç arkeolojik mirası sayesinde, bu bölge bir Doğa Parkı olarak 1980'de koruma altına alınmıştır.
Üç temel doğa olayı Doğal Park’ın temel özellikleridir. Adriyatik'teki en güvenli, en güzel ve en büyük cennetlerden biri olan 25 küçük koy ile 69 kilometrelik iyi girintili kıyı şeridini içeren Telascica'nın eşsiz koyu, Dugi Otok ya da "Stene " diye adlandırılan uçurumları ile deniz seviyesinden 200 m yüksekliğe kadar çıkan ada ve deniz seviyesinden 90 m kadar aşağıya çökmüş, nihayet iyileştirici özellikleriyle" Mir "olarak adlandırılan tuz gölü.KORCULA
KORCULA
Ada’nın tarihi merkezi Korcula kasabası, Peljesac Kanalında çok güzel bir konuma sahiptir. Ada aynı zamanda üstün kültürel ve tarihi mirasıyla birlikte eski gelenekleri olan denizcilik, gemi inşaatı ve taş duvarcılıkla da bilinir. Burası maceraperest ve gezgin Marco Polo'nun doğduğu yer. Bugün Korcula önemli bir turizm merkezidir.


MLIJET
MLIJET
Pollat / Mljet, Mljet adasının kuzey kıyılarında batı kısmında aynı adı taşıyan körfezde bir köydür. Başlıca meslekler tarım ve balıkçılıktır. Körfez 5,6 km uzunluğunda ve 3,9 km genişliğindedir. Bir dizi küçük, neredeyse boş ve yaşam olmayan adalar (Moracnik, Tajnik, Kobrava, Ovrata). tarafından korunmaktadır Veliko ve Malo Göllerine yakınlığı nedeniyle, Polace aynı zamanda Mljet Göllerinin limanıdır.Bölge İÇİN Önerilen Guletler

Bölge İÇİN Önerilen Guletler.

Yacht Holidays Specialist
>