Özel Yat Kiralama / Destinasyon / Karadağ

Özel Yat Kiralama / Destinasyon / Karadağ.

KARADAĞBUDVA
BUDVA
Budva, Karadağ'da yelken yapmak için harika bir yerdir. Seçebileceğiniz birbirinden farklı plajlarla, ziyaret etmek için kesinlikle bitmeyecek güzel yerler mevcuttur. Guvance veya küçük kumsaldan başlayabilirsiniz. Plaj kumsalının yanısıra, kafeteryaları ile ünlüdür.
Ulcinj’I görmeden tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın. Adriyatik Denizi'nde bulunan en uzun kumsala sahip Velika Plaza gibi bir sürü güzel suyla çevrilidir. Öte yandan Ada Bojana, kumsalları ile ünlü bir nehir iken Valdanos, kıyı şeritlerinde çok sayıda zeytin ağacı bulunan bir koydur. Kasabada, bir veya iki günlüğüne kalabileceğiniz çok sayıda otel, bar, alışveriş merkezi ve sanat galerileri bulabilirsiniz.


BAR
BAR
Bar, farklı kültürlerin bir araya gelip nefes kesici bir uyum yaratan yerdir. Neolotik çağa dayanan ve kurulduğundan beri geçen binlerce süre zarfında Bar; birçok kültürün bıraktığı izleri muhafaza ederek ve onlarla birlikte büyümeye devam etmektedir. Özetle Bar, tek bir muhteşem yerde sunduğu tüm tadı arayan gezginler için muhteşem bir yerdir. 15. y.y dan kalıntıları bulunan Haj Nehaj Kalesi ve Kral Nikola kalesi bu antik şehrin tarihi ve kültürel anıtlarını temsil etmektedir. 2000 yaşından daha eski bir zeytin ağacı ve kuşların en büyük yaşam alanlarından biri Skadar Gölü'nün yanı sıra bu türden turizmi seven ziyaretçiler için çok sayıda manastır ve kilise vardır.


TIVAT
TIVAT
Tivat, Boka Kotorska koyunun orta kesiminde yer almaktadır. Boka bölgesinin en genç kenti olmasına rağmen, Tivat’ta pek çok enteresan ve ilgi çekici yerler vardır.
Rönesans Yaz Evi Boka kentinin merkezinde, kutsal anıtlarla Ostrvo Cvijeca (Çiçek Adası), Gornja Lastva, 300 m yükseklikteki eski merkez, Plavi Horizonti'nin muhteşem plajı ve Sv. Nikola adası, Tivat'ta ziyaret edilmesi gereken turistik yerlerdir. Doğal bir liman olan Kaliman da burada yer almaktadır.KOTOR
KOTOR
Karadağ'ın en güzel koylarından birinde yer alan Kotor, tüccarların ve ünlü denizcilerin bir şehiridir ve ,içerisinde birçok hikaye barındırmaktadır. Eski Akdeniz limanı Kotor, Nemanjic Evi tarafından yaptırılan etkileyici bir sur ile çevrilidir ve UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. 1420-1797 yılları arasında Kotor ve çevresi Venedik Cumhuriyeti'nin egemenliğine girmiş ve Venedik etkisi mimaride önemli bir etki bırakmıştır. Tüm şehir boyunca binalar dar sokaklar ve meydanlarla kesişmektedir. Bu meydanlardan birinde Romtraçanın anıtı ve kentin en tanınmış sembollerinden biri olan Saint Tryphon Katedrali (Sveti Tripun) bulunur.
Orjen ve Lovcen’in çıkıntılı kireç taşı kayalıklarıyla Akdeniz'in harika manzaralarından birisi oluşmuştur. Son yıllarda, Kotor hem Boka Kotorska'nın doğal güzelliği hem de Kotor'un tarihi cazibesi tarafından cezbedilen turistlerle istikrarlı bir artış görmüştür.


HERCEG NOVI
HERCEG NOVI
Kent 1382'de kuruldu. Yılın her mevsimindeki güneşli gün sayısı sebebiyle 'Güneş Şehri' olarak da adlandırılıyor. Herceg Novi'nin merkezi Stari Grad'tir; Şehrin çekirdeği Sahat - Kula (1667) ve Kanlı - Kula (1483) çağlarına dayanan yapılarla süslenmiştir. Fortal Spanjola (1538) ve Forte Forte Mare (1687), bu ünlü şehrin kültür mirasının yalnızca birer parçasıdır. Yeşilliklerle dolu Herceg Novi, çeşitli tropik çiçekleri bünyesinde barındırır. Ocak ayının sonlarına doğru kasaba, sarı ve yeşil mimozaların naif kokusu ile kaplanır. Praznik Mimoza festivali bu çiçeğe ithaf edilmiştir. Yaz aylarında, bu büyüleyici şehrin turist sayısını arttırmak için birçok festival organize edilmektedir.Bölge İÇİN Önerilen Guletler

Bölge İÇİN Önerilen Guletler.

Yacht Holidays Specialist
>