Barbaros Yachting.

Yacht Holidays in Turkey & Greek Islands.

"Türkiye ve Yunan Adaları'nda Mavi Yolculuk"


Ege ve Akdeniz’in gizli koylarını keşfetmek, turkuaz renkli sularında yüzmek, nefes kesici tarihi kalıntılar arasında geçmişe yolculuk yapmak, yörenin insanlarıyla kaynaşmak, dalmak, balık tutmak ya da yöresel lezzetleri keşfe çıkmak isterseniz Barbaros Yatçılık’ın Türkiye ve Yunan Adaları’nda düzenlediği “Özel Yat Kiralama” ve “Kabin Turu” (Kesin Deparlı Broşür Turları) tam size göre... Bu renkli geziye, bireysel, çift ya da grup olarak çıkma seçenekleriniz mevcuttur.

2016 Sezonumuza Hoşgeldiniz


Değerli misafirlerimiz,

Bugüne kadar bize göstermiş olduğunuz güven ve teşvikleriniz sayesinde Barbaros Yatçılık olarak başarılı bir sezonu daha geride bıraktık. Turlarımıza tekrar eden katılımlarınız ve çevrenize ilettiğiniz tavsiyeleriniz sayesinde, misafir sayımız her yıl istikrarlı bir şekilde artmaktadır. Bize verdiğiniz bu büyük destekten dolayı siz “Mavi Tur” konuklarımıza teşekkürü borç biliriz.

Sizlerden aldığımız geri bildirimler ışığında, tüm gücümüzle servis kalitemizi yükseltmek için çalışıyoruz ve verdiğiniz cesaret ile yatırımlarımıza devam ediyoruz. Şirketimize ait olan adlı M/S Semele, M/S Hera, M/S Harmonia ve Mega Gulet B&B adlı teknelerimiz geçen yıl tamamen yenilendi.

Özel tekne kiralamalarında yenilenmiş teknelerimizle arkadaşlarınız ve ailenizle beraber doyasıya seyahat edebileceksiniz. Mesai arkadaşlarım, tamamen kişiye özel servis alabileceğiniz Özel Yat Turlarımızda, yemek menüsü ve tur rotası dâhil her türlü detayı sizin tercihlerinize göre ve sizinl...

Mavi Yolculuk Nedir?


Mavi Yolculuk Nedir?

Mavi Yolculuk, Halikarnas Balıkçısı, Azra Erhat ve Sabahattin Eyüboğlu tarafından literatüre kazandırıldığı kabul edilen ve günümüzde özellikle turizmde kullanılan bir terimdir. İsmin kaynağı, Azra Erhat'ın ilk olarak 1957'de, daha sonra daha kapsamlı tarzda 1962 ve 1979'da yayınlanan aynı adlı kitaplarıdır.

1950'li yıllarda bu tanınmış hümanist aydınların keşif ve huzur dolu olarak gerçekleştirdikleri tekne gezileri bu tarihten sonra alternatif bir tatil konsepti olarak gelişmiştir. 1980’li yıllara kadar kendi teknesine sahip şanslı azınlık bir grup tarafından yapılan Mavi Yolculuk, bu tarihten sonra ülkemizde gelişen turizm kavramının içerisinde yerleşmeye başlamıştır. Sahil şeridimizde hızla artan tekne sayısı ile tekne kiralama fiyatlarının ekonomik ölçülere inmesi yerli ve yabancıların bu konsepte olan ilgisini arttırmıştır.

Günümüzde kiralık tekneler ile 5 - 15 günlük süreçte tekne üzerinde sahil şeridinde belirli bir rota izlenerek yapılan sakin, hu...

E - Broşür


E-Brochure

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz.