Bodrum Mavi Yolculuk

Bodrum Mavi Yolculuk

Bodrum Mavi Yolculuk.

Mavi yolculuk, gün batımının en güzelini yaşamaktır. Balığın en lezzetlisini yiyebilmek, mezelerin ve sohbetin keyfini çıkarmaktır. Ne zamandır kapağını bile açmaya fırsat bulamadığınız kitabı okuyup kendinizi ona kaptırmaktır. Gün batımında sevdiğinizle baş başa dolaşmak, kumlara uzanmak ve kendinizi serin sulara atmaktır. Dahası da vardır, her mavi yolcu için. Biraz da Bodrum çıkışlı yapabileceğiniz mavi yolculuk rotaları hakkında kısa bilgi verelim.

Mavi yolculuğun doğduğu Bodrum – Gökova – Bodrum Halikarnas Balıkçısı ve arkadaşlarının öncü olarak başlattığı mavi serüvenin hala en gözde rotasıdır. Gökova, Sedir Adası, Karacasöğüt, Değirmenbükü, Kargılı Koyu, Tuzla Koyu, Yedi Adalar ve adı dahi konmamış bir sürü mavi yeşil Ege koyları mavi yolculuk yapan tatilcileri kendine hayran bırakıyor.

Bodrum’dan başlayan mavi yolculuk rotaları için çokça seçeneğiniz olduğunu da söylemeliyiz. Hisarönü Körfezi rotasında antik Knidos’un harika limanında demirleyebilir ve antik kenti ziyaret edebilirsiniz. Devamında Bozburun, Selimiye, Orhaniye yönüne seyir yapabilir ve birbirinden güzel koylarda doğanın tadını çıkartabilirsiniz.

Bodrum başlangıçlı çıkabileceğiniz mavi yolculukta diğer önemli alternatif ise Yunan Adaları’dır. Bodrum’un Yunanistan’ın Kos Adası’nın karşısında yaklaşık 45 dakikalık seyirle ulaşabileceğiniz konumda olması mavi yolculukta Yunan Adaları rotasını da cazip kılıyor. Barbaros Yatçılık’ın birbirinden şık ve konforlu tekneleri ile dilediğiniz rotadaki mavi yolculuğu gerçekleştirmek için sizleri Bodrum’a davet ediyoruz.


Önerdiğimiz  Rotalar

Önerdiğimiz  Rotalar.

Yacht Holidays Specialist