Bodrum-Knidos-Gökova-Bodrum

Halikarnas Balıkçısı'nın İzinde (II).

1.Gün: BODRUM
Teknelerinize saat 15.30’dan itibaren yerleşebilirsiniz. Servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır.
2.Gün: KNİDOS-MERSİCİK
Sabahtan Knidos’a doğru hareket edilir. Hava koşulları uygun olursa yelken yapılır. Antik çağda bilim, mimarlık ve sanatta gelişmiş bir kent olan Knidos Limanı’na giriş yapılır. Çıplak Afrodit heykeline ev sahipliği yapan ve o çağlarda genelevleriyle ünlü olan kent, zamanla uzak diyarlardan gelen gemicilerin ve Arap tacirlerin uğrak yeri haline gelmiştir. Şehirdeki kalıntıları görmek için sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz. Daha sonra akşam yemeği ve geceleme için Mersincik Koyu’na demir atılır.
3.Gün: ÇATI-YEDİ ADALAR
Sabah kahvaltıdan önce, erken saatlerde her tarafı çam ağaçlarıyla çevrili Çatı Koyu’na doğru hareket edilir. Daha sonraki hedefimiz Yedi Adalar olacaktır. İrili ufaklı adacıklardan çevrili bu bölgede arzu ederseniz ormanda güzel bir yürüyüş de yapabilirsiniz. Bir sonraki durağımız Küfre Koyu ziyaret edildikten sonra geceleme ve akşam yemeği için Uzun Liman'a demir atılır.
4.Gün: TUZLA-LÖNGÖZ-İNGLİZ LİMANI
Sabah Tuzla Koyu’nun mavi sularına demir atılır. Kahvaltı ve günün ilk yüzme molası bu koyda verilir. Öğle yemeği için çam ormanlarıyla çevrili bir cennet köşesi olan Löngöz Koyu'na hareket edilir. Yemekten sonra orman içinde kısa bir yürüyüş yapabilir ve Ali Baba’nın kahvesinde dinlenebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için durağımız İngiliz Limanı olacaktır. İngiliz Limanı, 2. Dünya Savaşında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Bölge, yatların demirleyebilmesi için uygun ve korunaklı birçok irili ufaklı koydan oluşur.
5.Gün: AKBÜK-KLEOPATRA ADASI-KARACASÖĞÜT
Sabah erken vakitte Akbük Koyu’na doğru yola çıkacağız. Hava koşulları uygun olursa bu yolculuk sırasında yelken açabiliriz. Bir sonraki durağımız Sedir (Cedrae) Adası olacaktır. Eşine başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız küçücük kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada, âdeta bir açık hava müzesini andırır. Dor uygarlığından kalma harabeleri, daha sonra kiliseye çevrilen tapınağı, 1500 kişilik tiyatroyu ve tabii ki Kleopatra plajını burada ziyaret edebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için Karacasöğüt Köyü'ne hareket edilir. Bu şirin köy Marmaris'e yalnızca 25 km mesafededir ve dolmuşla Marmaris’e ulaşım mümkündür.
6.Gün: KARGILI-ÇÖKERTME
Erken saatlerde Kargılı Koyu’na (Molla İbrahim Koyu) varılır. Teknedeki öğle yemeğinden sonra Çökertme Koyu’na hareket edilir. Geceleme bu koyda yapılır.
7.Gün: KİSEBÜKÜ-ORAK ADASI-YALIÇİFTLİK-BODRUM
Sabah erkenden Kİsebükü’ne (Alakışla Bükü) hareket edeceğiz. Burada Bizans döneminden kalma harabeleri gezebilirsiniz. Bir sonraki hedefimiz Orak Adası olacak. Buradaki öğle yemeği ve yüzme molasından sonra, beş çayı Yalıçiftlik Koyu'nda servis edilecektir. Yerel halkı ve yöresel hayatı görmek isteyen konuklarımız için bu koydan opsiyonel köy turu düzenlemekteyiz. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı'na giriş yapılır.
8.Gün: BODRUM
Misafirlerimizin teknede yapılan kahvaltıdan sonra saat 10:30'a kadar tekneden ayrılmaları rica olunur.
Önerdiğimiz Guletler

Önerdiğimiz Guletler.

Yacht Holidays Specialist