Kos-Kuzey 12 Adalar-Kos

Kuzey 12 Adalar Turu (II).

1. GÜN: KOS ( İSTANKÖY ) Tekneye binişler 16.00 itibariyle Kos Limanı’ndan gerçekleştirilir ve kaptan siz değerli misafirlerimizi rota hakkında bilgilendirecektir. Akşam yemeği ve geceleme Kos Limanı’nda olacaktır, böylece tarihi zenginliği olan bu adanın eğlence ve alışveriş noktalarını keşfetme şansınız olacaktır. Kos, gece hayatıyla ünlü adalardan biridir. Nafklirou adı verilen barlar sokağı oldukça kalabalık, canlı ve renkli bir sokaktır.
2. GÜN: KOS – PSERİMOS – LEROS Kos’tan ayrıldıktan sonra Kos’un kuzeyinde bulunan ve küçük bir ada olan Pserimos Adası’nda yüzme molası verilir. Bir sonraki durak Leros Adası’dır. Öğle yemeği hoş bir koy olan Xirokampos’ta verilir. Akşam yemeği ve geceleme için Pandeli’ye hareket edilir.
3. GÜN: LEROS – LİPSİ Lipsi Adası’na hareket edilir. Lipsi’nin önündeki küçük adalardan herhangi birinde yüzme molası verilir. Lipsi’de Platis Giolis gibi birçok kristal mavisi sulara sahip plajlar mevcuttur. Beyaz evleri, birçok kafeterya, taverna ve restoranların bulunduğu güzel bir meydanı olan şehir merkezi, adada bulunan küçük doğal limanda yer almaktadır. Catopanaghia (7. yy.) ve Panopanaghia (15. yy.) kliseleri görülmeye değerdir.
4. GÜN: LİPSİ – ARKİ Bugün, Arki etrafındaki küçük adalar ve koylarda yüzmek için tam gün zamanınız olacak. Akşam yemeği ve geceleme bu küçük sevimli adada olacak.
5. GÜN: ARKİ – PATMOS Erken saatlerde küçük ama en iyi bilinen Yunan Adaları’ndan birisi olan Patmos Adası’na doğru hareket edilir. Ada çevresindeki müsait koylardan birinde yüzme molası verilir. Patmos, İncil’in son bölümünün (Vahiy) Aziz John tarafından yazıldığı ve bu nedenle Ege’nin Kudüs’ü olarak tanınan bir yerdir. Şehir merkezine hâkim bir tepedeki Aziz John Manastırı, Kariye (Chora) Köyü ve aslında bütün ada âdeta inanç ve bağlılığın sembolü gibidir. Mitolojiye göre Patmos, Zeus’un avcılık ve genç kadınların tanrıçası olan kızı Artemis’e hediyesiydi. Antik dönemde Artemis’e ibadet ediliyordu. Aziz John Manastırı onun tapınağı üzerine inşa edilmiştir. Kahvaltıdan sonra manastırlara doğru bir gezi yapılabilir. Akşam yemeği ve geceleme yine burada gerçekleştirilir.
6. GÜN: PATMOS - ARCHANGELOS - KALİMNOS Sabah saatlerinde masmavi deniziyle küçük bir ada olan Archangelos’a hareket edilir. Akşam yemeği ve geceleme, hava ve deniz şartlarına göre Vathi ya da Kalymnos’un başka bir koyunda olacaktır.
7. GÜN: KALİMNOS – TURGUTREİS – KOS Gümrük işlemleri için Turgutreis’e hareket edilir. Burada dilerseniz freeshop’tan alışveriş yapabilirsiniz. Çatal Ada’da yüzme molası verilecektir. Son akşam yemeği ve geceleme için Kos’a hareket edilir.
8. GÜN: KOS Kahvaltıdan sonra 10.30’a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.
Önerdiğimiz Guletler

Önerdiğimiz Guletler.

Yacht Holidays Specialist