Göcek-Kekova-Göcek

Likya'yı Keşfedelim (III).

1. Gün: GÖCEK Tekneye biniş saby 15:30 itibarı ile Göcek Belediye Limanı’ndan yapılır. Akşam yemeği ve geceleme yine Göcek Limanı’nda yapılacaktır.
2. Gün: KELEBEKLER VADİSİ – ÖLÜDENİZ – GEMİLER ADASI Kelebekler Vadisi’ne gitmek üzere günün erken saatlerinde yola çıkacağız. Kahvaltı Kelebekler Vadisi’nde servis edildikten sonra Ölüdeniz’e gitmek üzere yolumuza devam edeceğiz. Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra rotamız Gemiler Adası olacaktır. Burada, akşamın erken saatlerinde bir yürüyüş yapmanızı ve Bizans döneminden kalma, adanın tepesinde bulunan Aziz Nicholas Kilisesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Akşam yemeği ve geceleme Gemiler Adası’nda yapılacaktır.
3. Gün: KALKAN – KAŞ Yedi Burunlar’ı rahat geçebilmek için sabah erken saatlerde hareket edilir. Kalkan yakınlarındaki Limanağzı Koyu’nda kahvaltı ve yüzme molası verdikten sonra Kaş’a hareket edilir. Limana girmeden önce kısa bir yüzme molası verilir. Geceleme Kaş Liman’ında yapılır.
4. Gün: KEKOVA – TERSANE- ÜÇAĞIZ Kahvaltıdan sonra Kekova’daki batık şehre doğru hareket edilir. Roma döneminden kalma bir tersane ve Bizans dönemi Kilise’sinin görülebileceği Tersane Koyu’nda öğle yemeği ve yüzme molası verilir. Akşam yemeği ve geceleme için Üçağız Koyu’nda demirlenir.
5. Gün: SİMENA - DEMRE - GÖKKAYA Kahvaltıdan sonra, Antik Likya’nın en güzel fotoğrafını çekme şansını yakalayabileceğiniz Kaleköy’e (Simena) demirlenir. Öğle yemeği ve yüzme molası için Demre’ye gidilir. Çayağzı Koyu’ndan, Bizans Dönemi'nde yaşayan çocukların, yoksulların ve gemicilerin koruyucusu sayılan Piskopos Noel Baba ve bir Likya kenti olan Myra Harabeleri opsiyonel turuna katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme içinse Gökkaya Koyu’nda demirlenir.
6. Gün: KAPUTAŞ PLAJI – YEŞİLKÖY Sabahın erken saatlerinde seyre başlayacağız. Kahvaltı yolda servis edilecek. Kaputaş Plajı’nda yüzme molası verdikten sonra Yeşilköy’e doğru hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Yeşilköy’de yapılacaktır.
7. Gün: KLEOPATRA KOYU-BEDRİ RAHMİ-TERSANE ADASI-YASSICA ADALARI Sabah erken saatte ypla çıkacağız. Kahvaltı Kleopatra Koyu’nda servis edilecek. Burası, suyun içinde kalıntıları bulunan eski bir hamam olması nedeniyle yörede Manastır veya Batık Hamam Koyu olarak da bilinir. Ardından Bedri Rahmi Koyuna devam edeceğiz. Bedri Rahmi Türkiye’de ilk Mavi Yolculuk’a çıkmış olan meşhur bir Türk sanatçısıdır. Ziyaretinden sonra bu koya onun ismi verilmiştir. Burada verilecek bir yüzme molasının ardından öğle yemeği ve diğer bir yüzme molası için Tersane Adası’na geçilir. Akşam yemeğini de yiyeceğimiz bugünkü en son durağımız muhteşem manzarası ile Yassıca Adaları olacaktır.
8. Gün: GÖCEK Kahvaltıdan sonra 10.30’a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.
Önerdiğimiz Guletler

Önerdiğimiz Guletler.

Yacht Holidays Specialist