Korfu - Korfu

Kuzey İyonya Adaları.

1. Gün: KORFU/ GOUVIA Teknelerinize 18.00’den itibaren Corfu/ Gouvia marinadan yerleşebilirsiniz. Karşılama kokteylinden sonra tur programı ve tekne hakkında temel bilgiler verilir. Akşam yemeği ve geceleme teknede yapılır. Venedik, Fransız ve İngiliz mimarisinin izlerini taşıyan Corfu merkezini ziyaret edebilirsiniz. Corfu, 2007 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültürel Mirası listesine eklenmiştir.
2. Gün: KORFU-SİVOTA-MOURTOS Kahvaltıdan sonra Sivota bölgesinde bulunan birçok güzel koya sahip Thesprotia’ya doğru seyre başlanır. Öğle yemeği ve yüzme molası hava durumuna bağlı olarak Bella Vraca, Mega Ammos, Mikri Ammos ya da ‘yüzme havuzu’ adıyla bilinen Agios Nikolaos’ta verilir. Öğleden sonra Sivota’yı ziyaret edebilirsiniz. Sivota etrafında birçok ada olan küçük bir koyda kurulmuştur. Tarihte Sivota M.Ö 431 yılında gerçekleşen Peloponez Savaşı’yla bilinir. Osmanlı yönetiminde Mourtos olarak adlandırılan Sivota bu ismi 50’lere kadar kullanmıştır. Akşam yemeği ve geceleme için koyda ya da limanda kalınır.
3. Gün: MOURTOS-PARGA Kahvaltıdan sonra Epiro bölgesinin incisi Parga’ya doğru hareket edilir. Parga’ya varmadan Afrodit’in mağaralarıyla ünlü Linchnos koyunda yüzme molası verilir. Mitolojiye göre Afrodit yazları yüzmek için bu koya gelirdi. Linchos koyundan sonra bir zamanlar baskıncıların çıkış noktası olan Sarakinò koyuna girilir. Öğle yemeği teknede servis edilir. Öğle yemeğinden sonra güneye doğru giderek Parga’ya varılır. Akşam yemeği ve geceleme limanda yapılır.
4. Gün: PARGA-PAXOS-GAIO Kahvaltının ardından asmalarla kaplı sessiz sakin bir ada olan Antipaxos’a doğru yola çıkılır. Voutoumi ve Vrika gibi kumsallarının yanısıra Emerald ve Ormos gibi küçük koylara sahip olan bu adanın temiz sularında yüzmenin keyfini çıkarın. Öğle yemeği teknede servis edilir. Öğle yemeğinden sonra Paxos’a doğru hareket edilir. Adanın doğusuna doğru zeytin ağaçlarıyla kaplı 200 metrelik, sarp kayalıklarında fokların yaşadığı muhteşem bir manzara size karşılayacak. Akşam yemeği ve geceleme için Paxos’un merkezi olan, girişinde iki ufak adanın bulunduğu Gaios limanına giriş yapılır. Gaios’ta tipik evleri, küçük ortodoks kliselerini ve deniz kenarındaki tavernaları görebilirsiniz. Ayrıca elbise ve takılar için birçok dükkan görebilirsiniz.
5. Gün: GAIO- LAKKA Kahvaltıdan sonra Paxos Adası’nı keşfetmek üzere seyre başlanır. Mavi Mağaralarda(Ypapanti Mağarası) yüzme molası verilir. Öğle yemeği teknede servis edilir, daha sonra Paxos’un kuzeyindeki nal şeklinde, zeytin ve selvi ağaçlarıyla kaplı Lakka Limanı’na doğru hareket edilir. Açık denizden korunaklı bu koy yüzmek için mükemmeldir. Paxos kıyılarındaki seyrimiz sırasında birçok koyu görme şansınız olacaktır. Akşam yemeği ve geceleme için sessiz bir koya demir atılır ya da limana girilir.
6. Gün: LAKKA-PETRITI-SAGIADA Kahvaltıdan sonra doğu kıyısında bulunan küçük bir balıkçı kasabası olan Petriti’ye doğru hareket edilir. Petriti koyunun turkuaz sularında yüzme molası verilir. Daha sonra Arnavutluk sınarına yakın Thesprotia’nın kuzeybatısında bulunan küçük bir kasaba olan Sagiada’ya doğru seyre başlanır. Bu dağların eteklerinde bulunan küçük kasaba 1943 yılında Almanlar tarafından yakılmıştır. Sagiada günbatımını izlemek için mükemmeldir. Akşam yemeği ve geceleme için sessiz bir koya demir atılır ya da limana girilir.
7. Gün: SAGIADA-KORFU Kahvaltıdan sonra diğer koyları görmek için kuzeye doğru seyre devam edilir. Öğle yemeği teknede servis edilir. Öğle yemeğinden sonra yüzme molası verilir ve geceleme için Gouvia marinaya girilir.
8. Gün: KORFU Kahvaltıdan sonra saat 09.00’da tekneden ayrılabilirsiniz.
Önerdiğimiz Guletler

Önerdiğimiz Guletler.

Yacht Holidays Specialist