Mikanos - Kos

Mikanos - Kos.

1.Gün: MİKANOS Yunanistan’a hoşgeldiniz ! Kaptanımız ve mürettebatımızla tanıştıktan sonra kamaranıza yerleşip Mikanos adasını keşfe başlayabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Mikanos Limanı’nda yapılır.
2.Gün: MİKANOS - PAROS- NAXOS Sabah erken saatlerde Mikanos’dan çıkarak Paros‘a gidilir. Paros’da bir yüzme molasının ardından Naxos’a doğru hareket edilir. Naxos Adası Kiklat Adalarının en geniş ve en merkezi adasıdır. Bugün bu adayı keşfedip yüzmek için daha fazlaca zamanınız olacak. Geceleme Naxos Liman’ında yapılacaktır.
3.Gün: NAXOS - IOS Sabah erkenden kalkıp Ios’a gitmek için demir alıyoruz. Teknemiz seyir halindeyken güneşlenip, müzik dinleyerek, güvertede yemeklerinizi yiyerek zamanınızı geçirdikten sonra yüzmek için elverişli Ios yakınlarında bir koyda duruyoruz. Geceleme Ios Limanı’nda yapılacaktır.
4.Gün: IOS - SANTORINI Güneş yükselirken, demir alıp Santorini’ye doğru ilerliyoruz. Dünyadaki en güzel gün batımının Santorini’de olduğu söylenir. Bugün adayı keşfetmek için boş zamanınız olacaktır. Geceleme Santorini Limanı’nda yapılacaktır.
5.Gün: SANTORINI – AMORGOS/ LEVITA/ ASTYPALEA Sabah erkenden hava durumuna göre Amorgos ya da Levita’ya veya Astypalea’ya gitmek için demir alıyoruz. Amorgos beyaz evleri, kristal berrak suyuyla ve huzur dolu ortamı ile Yunanistan’ın ünlü adalarından biridir. Akşamüzeri kendi başınıza adayı gezebilirsiniz.
6.Gün: AMORGOS/ LEVITA/ ASTYPALEA-KALIMNOS Sabah erken saatlerde Kalimnos adasına doğru seyre başlanır. Adanın çevresinde güzel bir koyda yüzme molası verilir. Öğleden sonra adanın merkezi olan Pothia Limanı’na girilir. Yüzyıllardır ada halkının geçimini süngercilikle sağladığı bu adada Massouri, Mirties ve Vlyhadia gibi güzel plajlar bulunmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme için Kalimnos’ta kalınır.
7.Gün: KALIMNOS-TURGUTREIS-KOS Gümrük işlemlerinden sonra Turgutreis’e doğru hareket edilir. Yüzme molasından sonra Onİki Adalar’ın (Dodecanese Islands) en büyük 2. adası olan Kos’a doğru yola çıkılır. Kos’un yumuşak bir iklimi ve çok bereketli toprakları vardır. Limana çok yakın olan Lambi Plajı’nda kısa bir yüzme keyfi yaşayabilirsiniz. Kos, en iyi gece hayatına sahip adalardan bir tanesidir. Nafklirou adı verilen barlar sokağı oldukça kalabalık, canlı ve renkli bir sokaktır. Geceleme Kos Limanı’nda yapılır.
8.Gün: KOS Kahvaltıdan sonra 10:30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.
Önerdiğimiz Guletler

Önerdiğimiz Guletler.

Yacht Holidays Specialist