Skiathos - Skiathos

Sporad Adaları.

1.Gün: SKIATHOS Teknenize Skiathos Limanı’ndan yerleşebilirsiniz. Skiathos Sporad Adalarının en gelişmiş olanıdır. Oldukça dağlık olan ada büyük ağaçlarla kaplıdır ve iklimine ragmen oldukça yeşil bir manzarası vardır. 49 km²lik alanina ragmen 62 güzel sahiliyle ünlüdür. Akşam yemeği ve geceleme Skiathos Limanı’nda yapılır.
2.Gün: SKIATHOS - PANORMOS KOYU (SKOPELOS ADASI) Kelime anlamı ‘her ada’ olan Panormos her tarafından korunaklı bir adadır. Dhasis Adası’yla paralel olduğundan Panormos Adası’nın girişini bulmak biraz zordur. Antik bir şehrin üzerine kurulan bu adada halen antic şehir kalıntılarını görme şansınız vardır.
4.Gün: PANORMOS BAY (SKOPELOS ADASI) - PATITIRI (ALONNISOS ADASI) Alonnisos Adası’nın en büyük yerleşim yeri olan Patitiri aynı zamanda adanın en büyük limanıdır. 1965lere kadar Palia’da yaşayanların kullandığı küçük bir limanken, bu şehri yıkan depremden sonra halk tepelerden merkeze yerleşmiş ve Patitiri önemli bir liman haline gelmiştir. Meltem rüzgarlarının şiddetli olduğu zamanlarda bu korunaklı liman iyi bir seçenektir.
4.Gün: PATITIRI (ALONNISOS ADASI) - KYRA PANAGIA Doğu kıyısında yaşayan birkaç rahip dışında sürekli yaşayan nüfusun olmadığu birçok adadan biri olan Kyra Panagia’ya varılır. NMPANS alanında olan bu adada Akdeniz foklarını görebilirsiniz.
5.Gün: KYRA PANAGIA - SKOPELOS (SKOPELOS ADASI) Skopelos, Sporad adalarının 4 temel adasının en büyüğüdür. Mykonos’tan çok az Santorini’den oldukça büyüktür. En yakın yerleşim yerleri; batıda Skiathos ve doğuda Alonissos’tur. Doğal su kaynakları sayesinde adada çokça zeytin, erik, badem ve portakal ağacı vardır. Tarihte ise ada şaraplarıyla meşhurdur.
6.Gün: SKOPELOS (SKOPELOS ADASI) - KOUKOUNARIES (SKIATHOS ADASI) Koukounaries Skiathos’un güneybatısında bulunan geniş kumluk bir koydur. Sahilin hemen arkasında ormanı görebilirsiniz. Bunun yanında denize küçük bir nehir aracılığıyla dökülen gölü ziyaret edebilirsiniz. Bu güzel adayı botla keşfe çıkabilirsiniz.
7.Gün: KOUKOUNARIES (SKIATHOS ADASI) - SKIATHOS (SKIATHOS ADASI) Skiathos, adadaki en büyük yerleşim yeridir. Ada beyaz evleri ve Arnavut kaldırımlarıyla meşhurdur. Diğer Yunan adalarına kıyasla daha az tarihi geçmişi bulunan bu adada yine de tarihi kalıntılar bulmak mümkündür. Deniz kenarında birçok kafe ve restoran bulabileceğiniz adada yaz aylarında açık hava konserlerine de katılabilirsiniz.
8.Gün: SKIATHOS (SKIATHOS ADASI) - SKIATHOS Kahvaltıdan sonra tekneden ayrılabilirsiniz.
Önerdiğimiz Guletler

Önerdiğimiz Guletler.

Yacht Holidays Specialist