Marmaris-Fethiye

Yeşil ile Mavinin Evliliği (II).

1. Gün: MARMARİS Saby 15:30’dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. İlk gün servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Marmaris Limanı'nda yapılır. Marmaris, Karya kentlerinden biri olan Phyckos antik şehri üzerinde kurulmuş olup çeşitli medeniyetlerin egemenliğinde kalmıştır. Bugün görülebilen en önemli eser 1577'de yapılan Marmaris Kalesi'dir. Ayrıca Osmanlılardan kalma bir cami ve sekiz odadan ibaret üzeri kemerli bir kervansaray bulunmaktadır. Antik dönem kalıntıları kentin kuzeyinde, alçak bir tepe olan Asar Tepe üzerindedir. Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Marmaris ayrıca büyük bir yat limanına sahiptir.
2. Gün: EKİNCİK KÖRFEZİ – DALYAN Kahvaltıdan sonra tur programı ve tekne hakkında temel bilgiler verilir. Ekincik Körfezi’ne doğru seyre başlanır. Buradan opsiyonel olarak düzenlenen Dalyan turuna katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Ekincik Körfezi’nde yapılır.
3. Gün: AĞA LİMANI - BATIK HAMAM- BEDRİ RAHMİ KOYU Kahvaltıdan sonra Ağa Limanı’na doğru yola çıkılır. Yüzme molasını takiben Batık Hamam Koyu’nda demir atılır. Akşama doğru Mavi Yolculuk kültürünün önemli figürlerinden, ressam Bedri Rahmi’nin ismini taşıyan koya varılır. Geceleme bu şirin koyda yapılır.
4. Gün: GÖCEK KÖRFEZİ – YASSICA ADALARI Kahvaltıdan sonra Göcek Körfezi’ne hareket edilir. Birbirinden güzel doğa harikası adaların arasından geçerek Yassıca Adası’na demir atılır. Öğle yemeği bu güzel takımadalarda yenir. Bu masmavi sularda yüzmek, dalış yapmak misafirlerimize tavsiye edeceğimiz başlıca aktivitelerdendir. Akşam yemeği ve geceleme Göcek koylarında yapılır.
5. GÜN: TERSANE ADASI – DOMUZ ADASI Bugünkü ilk durağımız olan Tersane Adası doğal bir limandır. Bizanslılar ve Osmanlılar zamanında da tersane olarak kullanılmıştır. Domuz Adası günün son durağı olup geceleme burada yapılır.
6. GÜN: KIZIL ADA – TURUNC PINARI Kahvaltıdan sonra, yüzme molası ve öğle yemeği için Kızıl Ada’ya doğru yola çıkacağız. Bir sonraki hedefimiz Turunç Pınarı olacaktır. Tepeleri tamamen çam ağaçları ile çevrili Turunç Pınarı Oyuktepe koylarından biridir ve Kalemya Koyu’nun batısında yer alır. Burada yılın her mevsiminde deniz ürünleri bulmak mümkündür.
7.GÜN: SAMANLIK KOYU – FETHİYE Bugün ilk durağımız Samanlık Koyu olacaktır. Daha sonra Fethiye Limanı’na giriş yaparak geceyi burada geçireceğiz.
8.GÜN: FETHİYE Misafirlerimizin kahvaltıdan sonra saat 10:30’dan evvel tekneden inmeleri rica olunur.
Önerdiğimiz Guletler

Önerdiğimiz Guletler.

Yacht Holidays Specialist