Genel Bilgiler

Genel Bilgiler.

GENEL BİLGİLER

KABİN KİRALAMA (Kesin Deparlı Broşür Turları)
Broşürümüzde yer alan garanti çıkışlı Kabin Kiralama Turlarımızdan herhangi birini tercih edebilirsiniz. Fiyatlarımız ikişer kişilik kabinlerde tek kişi fiyatıdır ve AVRO cinsindendir.
Tam Pansiyon konaklama fiyata dâhildir. Eğer iki kişilik kabinde yalnız yolculuk etmek istiyorsanız, %60’lık bir fiyat farkı ödemeniz gerekir.

“Kabin Kiralama” için Genel Prosedürler
1. Teknelere giriş 1.gün saat 15.30’dan itibarendir ve servisimiz akşam yemeği ile başlar.
Teknelerden çıkış ise son gün kahvaltıdan sonra 10.30'a kadardır.

2. İlk ve son gün transfer günleri olduğundan dolayı limanda geceleme yapılır.

3. Mavi Yolculuk esnasında ağırlıklı olarak motor gücüyle seyir yapılır ancak hava koşulları ve rüzgârın yönü elverdiğince yelkenler de kullanılır. Haftada en az iki kere teknedeki mevcut yelken açılır.

4. Kaptan, hava şartlarına ve rüzgârın durumuna göre tur programında değişiklik yapabilir. Bu, misafirlerimizin güvenliği açısından gereklidir. 6 -7 bofor rüzgâr olduğu takdirde liman yetkililerince seyir yasaklanabilir.

5. Konuklarımızın dışarıdan tekneye alkollü veya alkolsüz içecek getirmelerine müsaade edilmemektedir. İçecekler bedeli karşılığında yat barından uygun fiyatlarla temin edilir. İçecek ücretleri tur sonunda ödenir.

6. Dünyanın farklı yerlerinde faaliyet gösteren acentelerimiz tarafından yapılan satışlar sebebiyle, teknelerimize çeşitli ülkelerden misafirler gelebilir. Bu durum, dünyanın her köşesinden gelen deniz severlerle buluşmak, farklı kültürleri tanımak ve yeni arkadaşlıklar kurmak için bir fırsattır. Bu çeşitlilikten ötürü kabin turlarına iştirak edecek misafirlerimize, yatta bulunacak diğer yolcuların milliyeti veya yaş ortalaması ile ilgili taahhütlerde bulunamamaktayız. 12 yaş altı çocuklar Kabin Turlarına kabul edilmez. Çocuklu misafirlerimizin özel tekne kiralamalarını önermekteyiz. Filomuzda iki kabinliden başlayan zengin gulet seçeneklerimiz bulunmaktadır. Ailenize özel bir gulet tahsis edebiliriz. Detaylar için lütfen Özel Yat Kiralama bölümünü inceleyiniz.

7. Kabin Charter Programlarımız senelerden beri edindiğimiz tecrübeler ışığında, titizlikle planlanmıştır. Tur programı ve genel şartlar önceden broşürlerimizde ilan edildiği şekildedir. Hiçbir konuğumuzun özel durumuna veya tasarrufuna göre değişiklikler yapılamaz.

8. Teknelerde uyulması gereken kurallar misafirlerimize tekneye girişte verilir.

9. 1 ve 2 numaralı Kabin Charter Programlarımızda standart guletler kullanmaktayız. Bu teknelerde genellikle çift kişilik yataklar vardır ve bu sebeple twin ya da triple oda garantisi verilemez.

10. Her kabinde özel duş /wc, lomboz (pencere), küçük elbise dolabı bulunmaktadır. Tuvaletler ev tipi sifonlu, marina tipi pompalı, ya da elektrikli olabilir.

11. Uluslararası güvenlik şartlarına uygun olarak, teknelerimizde can yelekleri, küçük bot ve can salı gibi güvenlik donanımları ve gerekli elektronik cihazlar mevcuttur.

12. 1 ve 2 numaralı programlarda kullanılan standart teknelerde küçük elektrikli aletlerinizi, ortak kullanım alanlarında bir invertör veya jeneratör aracılığı ile şarj edebilirsiniz. 3 ila 7 numaralı programlarda kullanılan teknelerde ise, kabinlerinizin içinde 220 V elektrik prizi mevcuttur.

13. Yatlarda konukların kullanımına yönelik basit olta takımları, palet ve şnorkel bulunur.

14. Kabin Kiralama Turlarımızda; Türkiye ve yurt dışındaki liman, gümrükleme ve yakıt giderleri fiyata dâhildir.


ÖZEL YAT KİRALAMA (Kişiye Özel Turlar)
Barbaros Yatçılık 4 farklı standartta geleneksel ahşap guletlere sahiptir;
*Standart (Klimasız)
*Standart Plus (Klimalı)
*Lüks
*Ultra Lüks

Özel yat kiralamak istediğinizde grubunuzdaki kişi sayısına, bütçenize ve isteklerinize en uygun yatı belirlemek için çeşitli seçenekler üzerinde görüşülmesi gerekmektedir. Kiralamak istediğiniz tekneyi birlikte belirlediğimizde tur programı, menü seçenekleri ve havaalanı transferleri gibi detayların görüşülmesine başlanır. Bütün konularda mutabık kalındıktan sonra tarafınıza Yat Kiralama Sözleşmesi gönderilecektir.

EVCİL HAYVANLAR
Belli başlı sebeplerden dolayı teknelerimize evcil hayvan kabul edilmemektedir. Mürettebat tarafından misafirlerimizin rahatı gereği katı temizlik kuralları uygulanmaktadır.

SİGARA
Misafirlerimizin ya da mürettebatın teknelerdeki kapalı alanlarda sigara içmesi yasaktır.

BAHŞİŞ
Mürettebata verilecek olan bahşiş tamamen sizin takdirinize kalmıştır. Bahşiş için genel teamül tur bedelinin %5’idir. Genellikle tur bitiminde kaptana teslim edilir ve mürettebat arasında kaptan tarafından eşit olarak paylaştırılır. Bahşiş vermek bir zorunluluk değildir.

SEYAHAT BELGELERİ
Yurt dışı turlarına katılacak olan misafirlerimizin, geçerliliği tur bitiminden bir ay sonrasına kadar devam edecek bir pasaport ile gelmeleri gerekmektedir. Yolcuların gereken yerlerde kullanılmak üzere vizeleri ve sağlık sertifikaları olmalıdır. Seyahat başlangıcından önce tüm belgelerin gerekli devlet daireleri tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Vize alımı, sağlık sertifikaları, pasaport alımları ve seyahat için gerekli olabilecek tüm dokümanlardan yolcunun kendisi sorumludur.

BAGAJ VE GİYSİLER
Kabininizde az yer kaplaması için mümkün olduğunca hafif ve portatif bavullarla seyahat etmenizi öneririz. Yumuşak çantalar sert valizlerden çok daha pratiktir. Spor kıyafetler rahatlığınız açısından daha faydalı olacaktır. Mümkün olduğunca bol mayo getirmenizi, serin akşamlar için de sizi sıcak tutacak bir kazak bulundurmanızı öneririz. Karada geçireceğiniz zamanlar için de rahat yürüyüş ayakkabıları getirmelisiniz. Tekne içerisinde ayakkabı giymek yasaktır.

SAĞLIK GEREKSİNİMLERİ
Güvenlik açısından, fiziksel engelli yolcularımızın durumlarını rezervasyon esnasında bize bildirmelerini rica ederiz. Bu tarz ekstra ihtiyaçları olabilecek yolcularımızın yanlarında bir refakatçi ile seyahat edeceklerini öngörmekteyiz. Barbaros Yatçılık, 6 ayını doldurmuş olan hamile hanımların tekneye binmesini reddedebilir.

ÖZEL BESLENME GEREKSİNİMLERİ
Özel diyet ve beslenme ihtiyacı olan misafirlerimizin durumu en az 2 hafta öncesinden tarafımıza yazılı olarak bildirmeleri rica olunur.

ENGELLİ OLAN YOLCULAR
Teknelerimiz engelli misafirlerimiz için uygun değildir. Teknelerimizin iskeleleri tüm tekerlekli sandalye modelleri için uygun değildir. Bunun yanı sıra kabin tuvaletleri, tekne iç ve dış merdivenleri engelli misafirlerimiz için elverişli değildir.

OPSİYONEL KARA TURLARI
Opsiyonel kara turlarının fiyatları tur fiyatına dâhil değildir ve tur programlarına göre değişiklik gösterebilir. Detaylar yazılı tur programlarında mevcuttur. Kara turları minimum katılıma ve hava koşullarına bağlıdır.

Yacht Holidays Specialist