Genel Bilgiler

Genel Bilgiler.

ÖZEL YAT KİRALAMA (Kişiye Özel Turlar)
Barbaros Yatçılık 3 farklı kategoride klimalı geleneksel ahşap guletlere sahiptir;
*Standart Plus
*Lüks
*Ultra Lüks

Özel yat kiralamak istediğinizde grubunuzdaki kişi sayısına, bütçenize ve isteklerinize en uygun yatı belirlemek için çeşitli seçenekler üzerinde görüşülmesi gerekmektedir. Kiralamak istediğiniz tekneyi birlikte belirlediğimizde tur programı, menü seçenekleri ve havaalanı transferleri gibi detayların görüşülmesine başlanır. Bütün konularda mutabık kalındıktan sonra tarafınıza Yat Kiralama Sözleşmesi gönderilecektir.

EVCİL HAYVANLAR
Belli başlı sebeplerden dolayı teknelerimize evcil hayvan kabul edilmemektedir. Mürettebat tarafından misafirlerimizin rahatı gereği katı temizlik kuralları uygulanmaktadır.

SİGARA
Misafirlerimizin ya da mürettebatın teknelerdeki kapalı alanlarda sigara içmesi yasaktır.

BAHŞİŞ
Mürettebata verilecek olan bahşiş tamamen sizin takdirinize kalmıştır. Bahşiş için genel teamül tur bedelinin %5’idir. Genellikle tur bitiminde kaptana teslim edilir ve mürettebat arasında kaptan tarafından eşit olarak paylaştırılır. Bahşiş vermek bir zorunluluk değildir.

SEYAHAT BELGELERİ
Yurt dışı turlarına katılacak olan misafirlerimizin, geçerliliği tur bitiminden bir ay sonrasına kadar devam edecek bir pasaport ile gelmeleri gerekmektedir. Yolcuların gereken yerlerde kullanılmak üzere vizeleri ve sağlık sertifikaları olmalıdır. Seyahat başlangıcından önce tüm belgelerin gerekli devlet daireleri tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Vize alımı, sağlık sertifikaları, pasaport alımları ve seyahat için gerekli olabilecek tüm dokümanlardan yolcunun kendisi sorumludur.

BAGAJ VE GİYSİLER
Kabininizde az yer kaplaması için mümkün olduğunca hafif ve portatif bavullarla seyahat etmenizi öneririz. Yumuşak çantalar sert valizlerden çok daha pratiktir. Spor kıyafetler rahatlığınız açısından daha faydalı olacaktır. Mümkün olduğunca bol mayo getirmenizi, serin akşamlar için de sizi sıcak tutacak bir kazak bulundurmanızı öneririz. Karada geçireceğiniz zamanlar için de rahat yürüyüş ayakkabıları getirmelisiniz. Tekne içerisinde ayakkabı giymek yasaktır.

SAĞLIK GEREKSİNİMLERİ
Güvenlik açısından, fiziksel engelli yolcularımızın durumlarını rezervasyon esnasında bize bildirmelerini rica ederiz. Bu tarz ekstra ihtiyaçları olabilecek yolcularımızın yanlarında bir refakatçi ile seyahat edeceklerini öngörmekteyiz. Barbaros Yatçılık, 6 ayını doldurmuş olan hamile hanımların tekneye binmesini reddedebilir.

ÖZEL BESLENME GEREKSİNİMLERİ
Özel diyet ve beslenme ihtiyacı olan misafirlerimizin durumu en az 2 hafta öncesinden tarafımıza yazılı olarak bildirmeleri rica olunur.

ENGELLİ OLAN YOLCULAR
Teknelerimiz engelli misafirlerimiz için uygun değildir. Teknelerimizin iskeleleri tüm tekerlekli sandalye modelleri için uygun değildir. Bunun yanı sıra kabin tuvaletleri, tekne iç ve dış merdivenleri engelli misafirlerimiz için elverişli değildir.

OPSİYONEL KARA TURLARI
Opsiyonel kara turlarının fiyatları tur fiyatına dâhil değildir ve tur programlarına göre değişiklik gösterebilir. Detaylar yazılı tur programlarında mevcuttur. Kara turları minimum katılıma ve hava koşullarına bağlıdır.

Yacht Holidays Specialist