Koşullar & Uygulama

Koşullar & Uygulama

Koşullar & Uygulama.

REZERVASYON

Özel Yat Kiralama

Depozito ve Ödeme
*Rezervasyonunuzu garanti altına almak için mavi tur ücreti toplamının %20'si tutarında ön ödeme yapılmalıdır.
*İkinci ödeme, toplam mavi tur ücretinin %30'ı kadar olmalıdır ve tur başlangıç tarihinden 120 gün önce yapılmalıdır.
*Son ödeme, toplam mavi tur ücretinin %50’si kadar olmalıdır ve tur başlangıç tarihinden 60 gün önce yapılmalıdır

İptaller ve İadeler
İptal durumunda aşağıdaki ücretler uygulanacaktır:
*Mavi tur başlangıç tarihinden 120 gün öncesi iptallerde tur ücreti toplam tutarının %10'u iade edilmez.
*Mavi tur başlangıç tarihinden 119 ila 60 gün arasındaki iptallerde tur ücreti toplam tutarının %30'u iade edilmez
*Mavi tur başlangıç tarihinden 59 ila 0 gün arasındaki iptallerde tur ücreti toplam tutarının %80'i iade edilmez

ANLAŞMA KOŞULLARI
Tekne Değişikliği
Barbaros Yatçılık, kiraladığı teknede veya Kabin Charter programında kullanacağı teknede değişikliğe gitmek durumunda kalabilir. Değiştirilen yatın aynı veya daha iyi standartta bir tekne olması durumunda yolcular bu durumu şikâyet konusu yapamaz

Tur İptali ve Seyir Kesintisi
Mücbir sebepler olduğu takdirde Barbaros Yatçılık dilediği zaman herhangi bir turu iptal edebilir.
Tur esnasında teknede 48 saatten fazla sürecek şekilde motor arızası, denizde çatışma, batma veya yangından dolayı teknenin işleyemeyecek hale gelmesi durumda, yeni bir tekne gönderilmediği veya misafirlere başka bir alternatif sunulmadığı takdirde turun gerçekleştirilememiş günlerine istinaden yolculara para iadesi yapılır. Bunun haricinde yapılacak istekler kabul edilmez. Bilindiği üzere Barbaros Yatçılık bir Türk firmasıdır. Bu sebeple Barbaros Yatçılık ve kontratı imzalayan taraf arasındaki rezervasyon ve anlaşma koşullarına ait tüm sorunlar sadece Türk mahkemelerinde çözüme ulaştırılır ve Türk Hukuk yasaları geçerlidir.

Yükümlülükler
Barbaros Yatçılık, belirlenmiş tur programları ve hizmetlerle ilgili tüm düzenlemeleri yerine getirmekle yükümlüdür.
Barbaros Yatçılık’ın sorumluluğu teknenin dışında kalan alanları kapsamaz, tekneye binişten önce veya inişten sonra yaşanabilecek durumlardan, ister yolcunun kendisi tarafından isterse yolcu adına yapılmış ayarlamalardan Barbaros Yatçılık sorumlu değildir. Barbaros Yatçılık’a ait herhangi bir taşıma şirketi veya otel yoktur.
Misafirlerin rahatlığı açısından Barbaros Yatçılık, kara turları ile ilgili bilet satışında bulunabilir veya başka hizmetler sunabilir. Ancak bu hizmetlerin alındığı şirketler Barbaros Yatçılık’tan bağımsız şirketlerdir ve Barbaros Yatçılık herhangi bir zarar, kayıp, yaralanma ve hatta ölümden sorumlu tutulamaz.
Bununla birlikte tekne içerisinde verilen tüm hizmetler, bütün müşterilerimize sağlanan Barbaros Yatçılık garantisi ve kaliteli hizmet yükümlülüklerine dayanır.
Barbaros Yatçılık tarafından kayıt altına alınan ya da müşteriye verilen seyahat belgelerinin tamamında, Türk yasaları tarafından belirlenen anlaşma ve koşullar esas alınır.
Barbaros Yatçılık, Özel Yat Kiralamalarında tekneye gelen misafirlerin sayısı, rezervasyon sayısını veya teknenin kapasitesini aştığı takdirde turu iptal etme hakkına sahiptir.

Sigorta
Tüm tekneler geniş kapsamlı sigorta altındadır ve üçüncü şahısları da kapsamaktadır. Sigorta seyir esnasında oluşabilecek teknedeki yaralanmalara istinaden tıbbi giderleri veya kaza esnasında oluşabilecek kişisel eşya kayıplarını dâhi karşılamaktadır. Buna rağmen sigorta tekne dışında oluşabilecek herhangi bir zarar veya kaybı karşılamaz. Bu yüzden misafirlerimize tekne dışında yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında seyahat, sağlık, kaza, tur iptali veya bagaj kaybını ve seyir kesintisini de kapsayacak bir sigorta yaptırmalarını öneririz.

Mücbir (zorlayıcı) Sebepler
Savaştan, terör saldırılarından – tehdit veya gerçek – dolayı yaşanacak huzursuzluklardan, grevlerden, hava şartlarından, yangın, sel, kıtlık, havaalanı düzenlemeleri veya kapatmalarından, toplu taşıma programlarındaki öngörülemez değişikliklerden, uçakların, teknelerin veya başka herhangi bir ulaşım aracının tarife değişikliğinden oluşabilecek kontrolümüz dışındaki gecikmeye sebebiyet verecek veya tatil organizasyonunu etkileyecek sebeplerden Barbaros Yatçılık sorumlu tutulamaz.
Seyahat edilen ülkelerin yasalarına aykırı davranışlarda bulunan misafirlerimizden Barbaros Yatçılık yükümlü değildir.

Şikâyetler
Seyir esnasında oluşabilecek herhangi bir şikâyetten öncelikli olarak derhal kaptanınızı haberdar ediniz. Böylece kaptanınız tekneye binişte sizi temsil eden ve bilgilendiren Barbaros Yatçılık görevlisine haber verecektir. Şikâyetler Barbaros Yatçılık Müşteri Hizmetleri görevlisine tur tarihini takip eden 21 gün içerisinde yazılı olarak bildirilmelidir. Turun bitim tarihinden 21 gün sonrasında gönderilen şikâyetler dikkate alınmaz. Lütfen size sunulan müşteri memnuniyet formlarını doldurduğunuzdan ve Barbaros Yatçılık yetkilisine teslim ettiğinizden emin olun. Gerek mürettebatımızın gerekse tur programımızın gelişimi için tüm önerilerinizi memnuniyetle bekliyoruz.

Yacht Holidays Specialist